Nový, extrémně vybavený telefon LG LU6200

18. 9. 2011, 15:09 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Společnost LG bude prodávat telefon s nekompromisní výbavou a displejem s rozlišením 720p. Pokud se dostane do Evropy, máme se opravdu na co těšit.

Kdo říká, že LG neumí udělat pořádný highend smartphone, měl by si přečíst následující řádky. Nový model s označením LG LU6200 je, co se parametrů týče, absolutní špička. LG už zveřejnilo stránku, na které je možné udělat před-objednávku od 25.září. Poté, co si přečtete technickou specifikaci, budete doufat, že se zařízení dostane i na náš trh. Mám pro vás ale smutnou zprávu. V této verzi, je telefon určen pouze pro korejský trh. Předpokládám však, že LG uvolní tento telefon, ač s drobnými obměnami, i pro ostatní trhy.

 

 

LG LU6200 se může pochlubit 4,5“ AH-IPS displejem (údajně lepší než Super AMOLED plus) s rozlišením 1280 x 720 bodů, dvoujádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,5GHz s akcelerací Adreno 220. Dále nabídne 1GB RAM a 4GB interní paměti. Záda telefonu zdobí 8Mpx fotoaparát a zapomenout nemůžeme ani na 1,3Mpx přední kameru, která bude sloužit k video hovorům. Tento model bude disponovat technologii U+LTE, díky niž je teoreticky schopen dosáhnout stahovací rychlosti 75Mbps. Tato technologie však není v Evropě rozšířená, takže na podobné vymoženosti, můžeme u nás v klidu zapomenout. O napájení se bude starat akumulátor s kapacitou 1830mAh. Telefon poběží na operačním systému Google Android ve verzi 2.3, ale předpokládám aktualizaci na novou verzi 4.0 ICS. 

 

Telefon vypadá skutečně zajímavě a těším se, až se k nám dostane v nějaké modifikaci. Předpokládám, že pro evropský trh nebude k dispozici U+LTE, které bychom stejně nevyužili, takže bude telefon aspoň trochu levnější. Ostatní HW výbava zůstane, dle mého názoru, nezměněna.

 

zdroj: engadget.comNásledující článek
LG X3: Čtyř-jádrový král již brzy na MWC v Barceloně
Předchozí článek
LG Optimus Hub - Kvalitní telefon za rozumnou cenu