Nový Android 4.0 Ice Cream Sandwich bude v říjnu až listopadu

8. 9. 2011, 19:53 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Nová verze operačního systému Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) bude vydána v říjnu nebo v listopadu. Informoval o tom Eric Schmidt na keynote s Marcem Benioffem.

Nová verze operačního systému Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) bude vydána v říjnu nebo v listopadu. Informoval o tom Eric Schmidt na keynote s Marcem Benioffem. Zpráva je to pozitivní, ale o konkrétním termínu vydání jsme se toho příliš nedozvěděli.

zde je kompletní záznam keynote:

Eric Schmidt řekl: We have a new operating system, internally known as 'Ice Cream Sandwich' for some reason, which is being released in October-November, which everybody is very excited about."

Volně přeloženo: Máme nový operační sysém, interně známý jako „Ice Cream Sandwich“ z nějakého důvodu, který bude vydán v říjnu až listopadu, což všechny velice zajímá.

Nová verze systému 4.0 ICS bude zajímavá tím, že sjednotí rozdíly mezi telefonní (2.x.x) a tabletovou verzí systému (3.x.x). Co to přinese uživatelům si zatím netroufáme říci, ale určitě to zjednoduší práci vývojářům a budeme mít aplikace přizpůsobené konkrétně pro naše rozlišení displeje atd.

 Zajímavé ovšem bude, na jakém zařízení bude prezentace nového systému probíhat. Zatím má Google dva telefony prodávané pod jednou značkou (Nexus One a Nexus S). Novým přírůstkem do rodiny by měl být Nexus Prime. Otázkou zůstává, kdo tento přístroj pro Google vyrobí. Podle zákulisních informací to ještě Motorola, kterou Google před časem koupil (více informací zde) nebude. Spekuluje se o Samsungu nebo LG. Každopádně se bude jednat o HW dobře vybavený telefon, s velkým dotykovým displejem bez HW tlačítek.

 

ZdrojNásledující článek
LG Optimus Hub - Kvalitní telefon za rozumnou cenu
Předchozí článek
NAVIGON nabídne jako první navigaci pro WP 7.5 Mango