Google koupil Motorolu!

21. 8. 2011, 21:05 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Google nám připravil překvapení sezóny. Koupil totiž majoritní podíl ve společnosti Motorola Mobility za nezanedbatelných 12,5 miliardy dolarů.

Google nám připravil překvapení sezóny. Koupil totiž majoritní podíl ve společnosti Motorola Mobility za nezanedbatelných 12,5 miliardy dolarů. Za tuto částku nezískal jenom značku a výrobní linky, ale hlavně akvizicí získal hromadu patentů, které budou hrát důležitou roli v již rozběhnutých soudních sporech například se společností Apple. Abych uvedl jeden příklad za všechny, Google teď vlastní například patent na fungování dnešních bezdrátových mobilních sítí. Takže celý systém rozmístění vysílačů atd. je teď v rukou Googlu.

Co ale tato akvizice přinese nám? Motorola bude mít bezesporu jako první nové verze androidu. Díky úzké spolupráci bude na Motorolách perfektně odladěn operační systém a bude mít nejlepší podporu pro svá zařízení. Otázkou zůstává, jak se bude Motorola prodávat na evropském trhu. Motorola se u nás dnes prakticky neprodává, takže to bude dost klíčová otázka. Náš tip je, že se Google obrátí zejména na operátory a ty budou nová zařízení zařazovat do svých nabídek v podstatně větší míře.

Teď budeme netrpělivě očekávat, kdo pro Google vyrobí nový nexus. Zatím to vypadá na Samsung, ale třeba se věci pohnou rychle a nakonec to bude právě Motorola. Ale to se dozvíme až za nějaký čas.

Jak hodnotíte krok Google vy? Podělte se o svůj názor v diskuzi!

 

ZdrojNásledující článek
Staňte se součástí tohoto projektu!