LG X venture - základní info

Autor: red, Přidáno: 23. 5. 2017, 14:53

Základní parametry:

Neobsahuje / nepodporuje: informační dioda, IrDA (infraport), stereo repro, bezdrátové nabíjení

Nejnovější přírůstek do rodiny LG X je určen uživatelům, kteří mají rádi outdoorové aktivity a potřebují odolný smartphone s dostatečnou výdrží baterie na jedno nabití. Aby se nemuseli obávat, že i když si při cestě do přírody doma zapomenou externí nabíječku, vydrží jim telefon minimálně od rána do večera. LG X venture zvládne extrémní podmínky, vysoké i nízké teploty, odolá nárazům, splňuje armádní standardy odolnosti MIL-STD 810G a zvládne i pobyt ve vodě do hloubky 1,5 metru po dobu 30-ti minut.

Novinka má zajímavou konstrukci se zkosenými hranami, kovovým rámem a pod 5,2-palcovým displejem s Full HD rozlišením nechybí tři hardwarová tlačítka, které oceníte při ovládání telefonu v rukavicích. Ve středním je integrovaná čtečka otisků. Zadní stěnu pokrývá protiskluzový kryt. V levé boční stěně je umístěno programovatelné tlačítko QuickButton. Na různé druhy stlačení si můžete nastavit spuštění oblíbených aplikací.

LG X venture pohání osmijádrový procesor Snapdragon 435, doplněný 2 GB operační pamětí RAM a 32 GB úložištěm s možností rozšíření microSD kartami. Operační systém Android poběží ve verzi 7.0 nugat. Lákadlem má být 16-megapixelový hlavní fotoaparát, přední 5 Mpix širokoúhlá kamera vhodná pro snímání skupinových záběrů. Baterie s 4100 mAh kapacitou a rychlým nabíjením Quick Chargre 2.0 by měla podle výrobce vydržet 24 hodin běžné zátěže na jedno nabití.

Prodej LG X venture odstartoval v USA 21. května. Na vybraných trzích Evropy, Asie, Afriky, Středního východu a Latinské Ameriky se objeví v následujících týdnech. Na výběr bude černá a hnědá verze.