LG Q8 - základní info

Autor: red, Přidáno: 23. 7. 2017, 08:11

Základní parametry:

Neobsahuje / nepodporuje: FM rádio, bezdrátové nabíjení, IrDA (infraport), stereo repro

LG oficiálně uvedlo nový přírůstek do modelové řady Q. Výkonný smartphone přináší sekundární displej, duální fotoaparát, Hi-Fi zvuk a výkonný hardware. Voděodolná konstrukce s certifikací IP67 má zaoblené rohy a kovový rám, který absorbuje otřesy a vibrace.

Mezi základní specifikace LG Q8 patří čipset Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB operační paměť RAM a 32 GB úložiště s možností rozšíření paměťovými kartami do velikosti 2 TB. Operační systém Android poběží ve verzi 7.0 nugat spolu s uživatelským prostředím LG UX. Duální fotoaparát tvoří hlavní 16 Mpix snímač se světelností f / 1.8 a širokoúhlý 8 Mpix s 135-stupňovým záběrem a clonou f / 2.4. O něco méně, 120°, má přední 5 Mpix kamera s clonovým číslem f / 1.9.

IPS displej s 5,2-palcovou obrazovkou a QHD rozlišením 1440 x 2560 bodů doplní sekundární displej, který pracuje samostatně a zobrazuje oznámení, počasí, čas, datum, ikonu baterie i tehdy, když je hlavní displej vypnutý. Můžete si na něm nastavit zkratky pro své oblíbené aplikace a diskrétně vás upozorní třeba na hovor nebo doručenou zprávu, aniž by například příchozí hovor přerušil sledování filmu na telefonu.

Zbývající specifikace zahrnují LTE, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2, USB-C konektor, 3000 mAh baterii s rychlým nabíjením QC 3.0 a nezapomnělo se ani na NFC. Čtečka otisků je integrována do vypínače umístěného na zadní straně pod objektivy fotoaparátů.